WorldGirlAnime
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Esti o Fana adevarata anime? Acest tip de animatii este ceva din tine? Atunci ai venit unde trebuia!! Inregistreazate si intra in lumea in care doar adevaratii fani anime .. Au cheia Adevarata
 
AcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Povestile Adminului

In jos 
AutorMesaj
Admin
Administrator
Administrator
Admin



Povestile Adminului Empty
MesajSubiect: Povestile Adminului   Povestile Adminului Icon_minitimeMar Mar 10, 2009 10:12 pm

Minune am facut rost de o poveste , adica un capitol a unei povesti nu l-am mai continuat ca nu am avut cum daca era la domnul ..
Povestea unor luptatoti

Era o zi linistita si nimeni nu banuia ca avea sa se intample ceva miraculos.Intr-o casa linistita din Tokio, locuiau patru persoane linistite, dar si cineva cu o putere demonica nemaivazuta pana acum.Acea putere demonica ii apartine lui Shuichi Minamino. Un baiat de 15 ani, cu parul rosu ca un trandafir, ichii verzi, inteligent, frumos, sentimental si puternic. Fara sa sti ce se va intampla pleaca linistit la scoala.Ajuns in clasa observa o colega noua cu pareul negru ca noaptea, cochii albastrii asemenea unui diamant si dupa cum pare de la distanta estye cam timida.Shuichi simpatic se duce la ea si o saluta:
-Buna! Esti noua?
Fata mirata de frumusetea lui si prietenia lui ii raspunde linistit:
-Buna! Da sunt noua!
-AAA! Eu ma numesc Shuichi Minamino, cum te numesti?
-AA..A... Ma numesc Ryan Yume!Incantata de cunostinta!
-La fel! Raspunse repede Shuichi.
-Vrei sa-ti arat liceul! Shuichi a intrebat-o pe Yume.
-Desigur! A raspuns bucuroasa Yume.......
S-a terminat scoala. Shuichi se intoarce acasa, iar pe neasteptate din spatele lui apare Yume cu un brat de carti grele de la biblioteca.Shuichi amabil ii cere luio Yume sa-l lase sa o ajute.
-Yume lasama sa te ajut!
-Multumesc Shuichi!
Deodata a inceput sa ploua.
-Repede Yume ! ... Aici!
-Multumesc!
-Dar cine locuieste aici!
-Eu! Hai repede sa nu te uzi!
-Aahh!
-Shuichi ar fii mai bine sa-mi dai o umbrela si o sa plec, pot sa duc cartile singura, ploaia aproape sa terminat !
-Ce vor spune parintii daca ma vor gasi aici?a intrebat Yume.
-Nimic locuiesc singur aici, parintii imi dau voie sa stau aici singur, iar ei stau in alta parte!
-Nuti face giji, ? Yume!
-Poftim.
-Un prosop!

-Usucate o sa racesti!
-Multumesc!
-A...a incetat ploaia, multumesc Shuichi!
-Stai sa te conduc pana la tine acasa, Yume!
Grabit spre usa, Shuichi neatent a dat peste Yume si a cazut peste ea.
-Aaaaaa....Shuichi ar trebuii sa plec!
-Te rog lasama sa ma ridic!
Dar Shuichi hotarat s-a apropiat de chipul lui Yume si cu ochii inchisi o saruta fara ezitarei pe buze!
Yume cu ochii mari si mirati admira fiecare secunda, si prinsa de’ farmecul’ lui Shuichi inchide ochi si se lasa purtata de sarut.
-Shuichi ar trebui sa plec! Glasui Yume cu o voce calda si dulge catre Shuichi.
-Ah, Sigur! La fel spuse si Shuichi cu un glas domol si cald catre Yume.
Shuichi se ridica de jos si o ajuta pe Yume sa ridice cartile.
-Pe curand Shuichi, ne vedem maine la scoala.
-Pe curand, Yume!
Ajunsa acasa Yume a fugit in camera sa si se puse pe ganduri, dar nu orce cand ci la momentul in care sa sarutat cu Shuichi.
Shuichi singur in casa se gandi si el la Yume si isi spune in gand...
-Hhhh.... Yume are o putere demonica la fel ca mine, dar cred ca nu-si da seama.... si are o viata la fel de interesanta ca mine.... la fel de trista si singura!!!
Adoua zi la scoala...:
-Shuichi... buna!
-Aah.. buna Yume! Uite ce sa intamplat ieri imi cer scuze nu am gandit... limpede....imi para rau!
-Shuichi ..... nu este nimic nu trebuie ... sa-ti ceri scuze!
In clasa intra profesorul si le spune la elevi ca se apropie vara si vor lua vacanta mai devreme cu doua saptamani.... pe scurt vor lua vacanta de astazi.
Dupa ore:
-Shuichi vrei sa te plimbi putin cu mine!?
-Desigur! Acum?
-Aha!
Plimbanduse linistiti ... Yume spune:
-Shuichi tu defapt tu esti Youko Kurama vestitul bandit din Lumea de Apoi ... nu-i asa?
-.... de unde stii ?
-Trebuie sa recunosc ca ai o putere demonica destul de mare!!!!
-Dar nu te teme nu sunt de partea cea raului!
Deodata amandoi au simtit o putere demonica uriasa.
Din senin apare un coleg de-al lor si pana sa-si dea seama de toate Yume si Shuichi sunt atacati de Hajime.
-Yume te rog lasa-l in seama mea, nu te baga este prea puternic !
-Dar Shuichi....
Si tipand Shuichi „Nu te baga „ Yume speriata sta la o parte
Shuichi il ataca pe Hajime cu toate fortele , Iar fiind o secunda neatent a primit o lovitura decisiva.
Yume:
-Shuichi !!!!!!!!!!
Shuichi cazut la pamant Yume fuge la el ......:
-Shuichi esti bine????
-Dar ingrijorat deYume ii spune:
-...P lea ca de a ici ! Dar Yume hotarata ii trage o palme lkui Shuichi plangand foarte tare.
Shuichi:
-Ah ......... Yume!!!!!!
-Ce e cu tine ???????? Lasama sa lupt!!!!!! Nu..... pot sa nu fac nimic cand tu ./... suferi... atat pentru mine ...... nu intelegi Te iubesc???????!!!!!!!!
Si plangand si spunand aceste lucruri lui Shuichi ...cade la ... pieptul lui Shuichi......
-Bine ... Yume poti sa te lupti ! dar spunand aceste lucruri lui Yume Shuichi avea un glas rece si trist, iar ochii lui transmiteau un sentiment trist si sufocant, si prin expresia lui se vedea furtuna din sufletul si inima lui.
Dar Yume amarata........ a incepun sa degaje o putere demonica de neinchipuit, si cu ochii inlacrimati si sufletul ranit ea si-a concentrat toata puterea intrun singur deget si cu curaj a tras catre Hajime. Hajime nefiind asa puternic a fos ranit mai grav decat Shuichi.
Yume invingatoare ii transmite puterea ramasa lui Shguichi pentru a se face bine. Shuichi refacut o ia in brate pe Yuume si o duce la el acasa. Ajuns acasa el o ingrijeste pe Yume.A doua zi Shuichi inca sta langa Yume cand deodata Yume incepe sa-si deschida ochii incet........
-Shuichi te simti bine?????????
-Eu da dartu cum te simti?
-Ah ai stat langa mine toata noaptea si ai avut grija de mine......... nu trebuia!!!!!
-Hei doar te iubesc....nuti aduci aminte..... de ce nu as fi stat....
-Dar Shuichi.....
-Ssssssss......
Iar Shuichi avand niste ochi blanzi o saruta pe Yume pe buze, iar Yume bucuroasa de cea auzit si ce se intampla se lasa purtata de sarutul lui Shuichi Minamino... un baiat cu par roscat, ochii verzi, sentimental, duios si cel mai frumos baiat de pe lume pentru Yume.


Va mai urma .. Doar titlul este "Poveste unor luptatori" Nu " O dragoste nou" =))
Sus In jos
 
Povestile Adminului
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Povestile lui Michiko
» povestile mele(地獄少女)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
WorldGirlAnime :: Creatii propii :: PoVeStI aNiMe-
Mergi direct la: